Vėjo varpų muzika su regiono paukščiais stebuliuose

Projekto tikslas

Tikslas – garsinti Lazdijų rajoną, pritraukti turistus iš visos Lietuvos ir kitų valstybių. Tai būtų poilsio ir edukacinė vieta įvairaus amžiaus grupių žmonėms. Siūlome įrengti vėjo varpų parką su išskirtiniu apželdinimu išsaugant esamus ilgaamžius medžius, taip pat sukurti Pietų regiono paukščių medines skulptūras (dydis – apie 1 metrą), prie kurių būtų pateikiama išsami informacija apie apylinkėse gyvenančius paukščius, jų buveines. Planuojama įrengti relaksacinės muzikos erdvę – muzikos namelį, kuriame galėtų būti organizuojamos mankštos ir edukacijos vaikams bei suaugusiems. Tikslas – didinti įvairaus amžiaus žmonių įsitraukimą į bendruomenines iniciatyvas, skatinti bendrų veiklų kūrimą ir plėtojimą.

Projekto nauda

Įkurti vėjo varpų parką (10 skirtingo dydžio rankų darbo varpai suderinti pentatoninėje skalėje, pagal Pitagoro derinimo sistemą. Pentatoninės skalės išskirtinė savybė ta, jog bet kuris įmanomas natų sąskambis bus darnus. Pitagoro (432 hz) derinimas parinktas tikint, jog ši sistema leidžia geriausiai atsiskleisti gydomosioms muzikos savybėms).

Daugiamečiai želdynai, išsaugant ir priderinant prie jau esamų ilgaamžių medžių (hortenzijos, bijūnai ir kiti įdomūs augalai apie 70-100 vnt.).

15-20 vnt. regiono paukščių skulptūros – sukurtos taip, jog perteikti kaip atrodo paukščiai natūralioje gamtoje – gerokai padidintas paukščio prototipas (apie 1 m.)

Pastatyti muzikos namelį, kuriame parko svečiai galėtų klausytis iš lauko sklindančios vėjo varpų muzikos, esant blogam orui svečiai galėtų jaustis komfortiškiau. Namelyje numatoma rengti edukacijas ir mankštas. Planuojamas namelio dydis 70-80 m2.

Įrengti tualetą parko svečiams, 1 vnt.

Suoliukai su atlošais ir staliukai 10 vnt.

Šiukšlių dėžės 10 vnt.

Paukščių skulptūrų ir parko apšvietimas 20-30 vnt.

Stebėjimo kameros 8-10 vnt.

Esamo sporto aikštyno pritaikymas aktyviam laisvalaikiui ir renginiams (tinklinio aikštelės atnaujinimas, scenos su stogu įrengimas).

photo 1
photo 2
Idėjų bankas