Apie

Dalyvaujamasis biudžetas skatina demokratinį požiūrį, skaidrumą ir parodo, koks svarbus yra visuomenės poreikių supratimas ir jų asmeninis įsitraukimas į miesto valdymą. Plačiau apie Gyventojų dalyvaujamajį biudžetą Lietuvoje sužinosite „Transparency International“ ir LR Vidaus reikalų ministerijos puslapiuose.
Apie

Projekto etapai

Projektų teikimas
Projektų teikimas
Gyventojai kuria finansiškai pagrįstus, konkrečius savo idėjų projektus, konsultuojasi su ekspertais ir pateikia juos iki balandžio 19 d.
Balandžio 2-19 d.
Projektų vertinimas
Vertinimas
Projekto paraiškas ir jų tinkamumą įvertina konsultacinė darbo grupė bei jas paskelbia interneto svetainėje.
Balandžio 22-26 d.
Balsuojama
Balsavimas
Pasibaigus idėjų teikimo etapui, skelbiamas viešasis balsavimas, kurio metu rajono gyventojai renka labiausiai patikusias idėjas.
Balandžio 29 d. - gegužės 13 d.
Įgyvendinimas
Įgyvendinimas
Savivaldybė suskaičiuoja balsus paskelbia 3 laimėtojus ir per 1 metus įgyvendina laimėjusius projektus, į procesą įtraukiant idėjos autorius.
Gegužės - gruodžio mėn.
Projektai

Idėja turi būti nekomercinės paskirties infrastruktūrinis (išskyrus gatvių / kelių statybą, rekonstrukciją ir remontą) projektas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti bei  skirta bendram, viešam naudojimui.

Savo idėją turėtumėte kuo išsamiau aprašyti ir jei yra galimybė papildyti vizualizacijomis, brėžiniais, nuotraukomis ar kita naudinga informacija.

Vertė

Pasiūlymai teikiami dvejose kategorijose: mažos apimties projektų kategorijoje (projekto vertė neviršija 15 tūkstančių eurų) ir didelės apimties projektų kategorijoje (projekto vertė neviršija 30 tūkstančių eurų).

Projektas turi būti įgyvendinamas Lazdijų rajono savivaldybėje – savivaldybės ar valstybės valdomoje žemėje.

Dalyviai

Gyventojų dalyvaujamojo biudžeto projektus teikti visi Lietuvos gyventojai, o balsuoti gali visi Lazdijų miesto ir rajono gyventojai, kurie yra ne jaunesni kaip 16 metų.

Laimėję projektai 100 % finansuojami Savivaldybės biudžeto lėšomis ir yra įgyvendinami įgyvendinami ne ilgiau kaip per 1 metus.

Skaičiai apie projektą

Lazdijuose jau penktą kartą vyksta dalyvaujamojo biudžeto projektas, todėl kviečiame susipažinti kaip mums sekėsi įgyvendinti idėjas per praėjusius 4 metus.

60
Gauta idėjų
60
8
Įgyvendinti projektai
8
10 000+
Sulaukta gyventojų balsų
10 000+
160 000
Skirta projektams įgyvendinti
160 000

Vadovų žodis

“Žmonės nori kurti mūsų kraštą kartu”

Mane, kaip rajono vadovę, labai džiugina gyventojų aktyvumas. Kaskart priimant naujus sprendimus ir darant tai, ko iki šiol nėra buvę Lazdijų krašte, kyla diskusijos: ar reikia, ar pasiteisins. Daug teikiamų idėjų skirtingoms mūsų rajono erdvėms tik parodė, kad „Dalyvaujamasis biudžetas“ buvo labai reikalingas ir svarbus. Tai parodo, kad žmonės nori kurti mūsų kraštą kartu. Tai džiugina ir įkvepia.

Ausma Miškinienė
Merė