Serijai mums rūpi

Projekto tikslas

Projekto tikslas: didinti gyvenamosios vietos patrauklumą, įveiklinti silpnai funkcionuojančias erdves, kuriose bus skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas, atskirų amžiaus grupių tarpusavio ryšio stiprinimas, dalyvaujančių kultūros renginiuose komforto lygio didinimas.

Sprendžiama problema: fizinio aktyvumo ir įvairovės trūkumo šalinimas, esamų poilsio ir laisvalaikio zonos infrastruktūros gerinimas, mažėjantis gyventojų skaičius Seirijų miestelyje.

-Duonos ir žaidimų,-reikalaudavo senovės romėnų minia.

-Melskime dievų, kad sveikame kūne būtų sveika siela, – antrino Juvenalis.

Ir mažai kas pasikeitė šiame pasaulyje. Tik nebereikia melsti dievų, kad kūnas būtų sveikas. Tuo kuo puikiausiai galime pasirūpinti patys. Reikia tik gerų idėjų (o mums jų tikrai netrūksta) ir paramos.

Jeigu atvirai, tai vienintelė sporto šaka (kitų beveik nėra galimybių kultivuoti), populiari Seirijų gyventojų tarpe, yra ėjimas- su lazdomis, su šunimis, be nieko… Gatves, takelius ar keliukus aplik miestelį žinom geriau nei Nacionalinė žemės tarnyba. Taigi esam judrūs ir mėgstantys tai daryti. Bet kiek galima tą patį per tą patį. Turime puikią erdvę už Seirijų kultūros namų, kurią galėtume panaudoti fiziniam tobulėjimui. Norėtume turėti keletą lauko treniruoklių, kurie lavintų įvairias raumenų grupes ir tiktų įvairaus amžiaus grupėms. Kol tėveliai ar seneliai mankštintųsi, vaikučiai galėtų sportuoti jiems skirtoje žaidimų ir užimtumo aikštelėje. Jaunimas fizinį pasiruošimą tobulintų lauko gimnastikos įrengimų pagalba. Proto mankštai labai tiktų stalo žaidimų stalelis. Pailsėti galėtume poilsio ir pramogų zonoje. Sceną turime kuo puikiausią. Repeticijos, pasirodymai, koncertai , šventės vyksta. Bet turime tik aštuonis suolelius, o žiūrovų, tarp jų gausi dalis mūsų itin gerbiamų senjorų, susirenka gausybė. Taigi sėdimųjų vietų papildymas būt kaip tik. Įsivaizduokit, kaip puiku: kol tėveliai klausosi koncerto ar jame dalyvauja kaip atlikėjai, jų atžalos smagiai ir saugiai leidžia laiką žaisdami. Čia dar ne

viskas. Reikalingas apšvietimas, kad saugumas ir patogumas būt šimtaprocentinis. Du stulpai yra. Taigi reik dviejų žibintų ant jų. Trečias apšvietimo įrenginys, kuriame dar būtų ir elektros lizdas, nepamaišytų. Būtų apšviesta treniruoklių arba vaikų žaidimų aikštelė, o šventinės instaliacijos būtų saugios lankytojams. Ir kaip vyšnia ant torto… interaktyvus suolelis — dviračio ratą pripūsti, prisėsti, draugui žinutę parašyti. Ups… Vėl išsikrovė. Ne bėda — kai USB suolelyje šalia. Ir dar – svajonė didelė — parkelyje Wi-Fi.

Projekto nauda

Projekto rezultatai: įrengti lauko treniruokliai ir lauko gimnastikos įrengimai, didelė, funkcionali laipynė mažiesiems, poilsio zonos įrenginiai, interaktyvus suoliukas, du šviestuvai, stacionarus žaidimų stalas.

Įrengta, įvairaus amžiaus žmonėms pritaikyta erdvė ir joje esanti infrastruktūra skatins užsiimti malonia ir sveikatai palankia fizine veikla, gerins emocinę sveikatą, didins tikslinį jaunimo užimtumą.

Erdvė bus atvira ir prieinama visiems bet kuriuo metų ar paros laiku ir bus itin saugi.

Tikslinė grupė: visos amžiaus grupės nepriklausomai nuo lyties, pajamų, gyvenamosios vietos, socialinio statuso.

Nauda rajonui:

– padidės gyvenamosios vietos patrauklumas, kuris teigiamai įtakos gyventojų skaičiaus didėjimą.

– sveikesnė visuomenė, žalingų įpročių mažėjimas“.

photo 1
photo 2
photo 3
Idėjų bankas