Pagaliau žinome laimėtojus! Jau susumuoti dalyvaujamojo biudžeto projektų, pateiktų savivaldybės paskelbtai atrankai ir skirtų savivaldybės teritorijos viešosioms erdvėms tvarkyti, rezultatai.

Daugiausiai balsų – net 746 laimėjo projektas „Veisiejų paplūdimio atnaujinimas ir pritaikymas poilsio bei turizmo reikmėms“. Projektas buvo teiktas didelės vertės projektų grupei.

Kaip nurodo projekto rengėjai, už gautas lėšas –  30 tūkst. eurų – bus tvarkomas Veisiejuose, Zamenhofo gatvės gale, esantis pliažas. Kažkada čia buvo įrengta veisiejiečių pamėgta maudyklė, lieptai, persirengimo kabina, pavėsinė ir netgi gelbėtojų postas. Tačiau visa tai seniai sunyko, teritorija apaugo krūmais ir menkaverčiais medžiais, maudyklėje priaugo nendrių.

Projekto metu planuojama išvalyti maudyklą, pripilti joje smėlio, pastatyti du lieptus su bokšteliais,
iš teritorijos pašalinti krūmus ir menkaverčius medžius, įrengti pavėsinę, persirengimo kabiną, pasivaikščiojimo takus, sūpuokles, skelbimų lentą ir kitą infrastruktūrą bei minimaliai sutvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę

Antrasis įgyvendinamas šias metais projektas taip pat priklauso veisiejiečiams: „Atšalusios kavytės klubas“ sulaukė  680 internetu balsavusiųjų balsų. Už gautas lėšas – 15 tūkst. eurų bus tvarkomos ir kuriamos naujos lauko erdvės šalia Lazdijų švietimo centrui priklausančių Veisiejų šeimos centro patalpų. Tikimasis, kad jos skatins Veisiejų miestelio patrauklumą čia gyvenančioms šeimoms, stiprins bendruomenės santykius. Tai bus ir speciali erdvė mamoms su vaikais, kurios Veisiejų mieste labai reikia. Tokia praktika, kaip nurodo projekto teikėjai, taikoma kitose Europos šalyse ir jau pasiekė didžiuosius Lietuvos miestus. Subūrus šeimų, mamų su vaikučiais bendruomenę, nepriklausomai nuo amžiaus, tautybės, skirtingų pomėgių, visos galės dalintis savo kasdienybe.  Tai bus vieta stiprinti šeimos santykius, gerinti mamų emocinę būseną. Klubo pavadinimas kilo iš mamų kasdienybės: juk taip dažnai mamų pasidaryta kava taip ir lieka šalta atvėsusi ant stalo, nes jai išgerti tiesiog nėra laiko.

Balsavimas  (287 balsai) lėmė, jog lėšų gaus ir Lazdijų viešosios bibliotekos teiktas projektas „Kvepės knyga – žolelių arbata“. Projekto lėšomis, 15 tūkst. eurų,  planuojama bibliotekos vidiniame kieme  pastatyti modernią 3x6m pergolę-pavėsinę su lameline sienele ir roletų sienele, sumontuoti 32 betonines pakeltas lysves, įsigyti 14 įvairaus dydžio šlifuotų lauko vazonų, pasodinti įvairių visžalių augalų, levandų, vaistožalinių sėklų; įsigyti minkštus lauko baldus bei vaizdo stebėjimo kamerą.

Visus balsavimo rezultatus galite rasti čia.