Senjorų parko atnaujinimas

Projekto tikslas

Pagrindinis projekto tikslas – atnaujinti senjorų parko infrastruktūrą minint miestelio 510 metų jubiliejų. Prieš dešimtmetį Seirijuose įkurtas Senjorų parkas, kurio iniciatoriai buvo Seirijų gimnazijos II laidos abiturientai. Garbaus amžiaus senjorai ėmėsi iniciatyvos, padedami seniūnijos ir bendruomenės prisodino dekoratyvių augalų, paprastą pievelę pavertė įstabaus grožio lankytina vieta. Vieša erdvė yra labai lankoma įvairaus amžiaus vietos

gyventojų ir svečių. Bėgant laikui atsirado poreikis apšviesti parko teritoriją, kad lankytojai galėtų čia būti ir vakarais, be to apšvietimas pridėtų ne tik parkui, bet ir visam miestelio centrui jaukumo ir patrauklumo. Besilankantys žmonės norėtų ne tik pasivaikščioti, bet ir prisėsti ant suoliuko, todėl esamų keleto suoliukų nepakanka. Reikalinga pastatyti dar nors 3 suoliukus. Prieš dešimtmetį padarytas lauko akmenų takas nutrupėję, neturi estetinio vaizdo, todėl atsirado poreikis takelį atnaujinti ir papildyti naujomis atšakomis. Seirijų miestelyje jau daugelį metų puoselėjama tradicija pastatyti skulptūrą įsimintinoms datoms pažymėti. Tai jau tęsiasi pora dešimtmečių. 2021 m. Seirijai minės 310 met4 sukaktį. Senjorų parkas, kaip tik ta vieta kurioje būtų galima pastatyti naują skulptūrą šiai 1 latai pažymėti. Tai galėtų būti ir Seirijų seniūnijos simbolis — vėžlys. Nors lankytojų senjorų parke gausu, tačiau siektina, kad savo erdvę atrastų ir jaunimas. Seirijuose gyvena daug kūrybingo jaunimo, kurie norėtų organizuoti kamerinius renginius bei plenerus. Parke norime įkurdinti paveikslų galeriją po atviru dangumi. Tam reikalinga pastatyti keletą lauki p stendų, paruoštų tapybai. Vėliau suorganizuosime tapybos plenerą, kurio metu atsirastų paveikslai, Apšvietimas, suoliukai, skulptūra, naujas takelis, paveikslų sodas ne tik pagyvintų Senjorų parko erdvę, bet ir pritrauktų dar daugiau lankytojų.

Parko atnaujinimas būtų puiki dovana Seirijiečiams 510 m. sukakties proga.

Projekto nauda

Sutvarkyta viešoji erdvė pagerintų estetinį vaizdą, pasitarnautų vietos gyventojams, svečiams, taip pat pritrauktų dar daugiau turistų.

Idėjų bankas