Poilsio Zonos įkūrimas Kapčiamiestyje

Projekto tikslas

Projekto tikslas — sukurti poilsio zoną Kapčiamiestyje, įrengiant naują lieptą, laiptus, persirengimo kabiną, pavėsinę, stalų, suoliukų ir šiukšliadėžių.

Kapčiamiesčio miestelis garsėja savo gamta: miškais, upėmis ir ežerais. Šiltojo sezono metu mūsų miestelį užplūsta gausybė turistų. Dauguma jų laiką leidžia gamtoje prie ežerų ir upių. Turime puikiai įrengtą ir sutvarkytą viešai prieinamą poilsio zoną prie Ilgio ežero, tačiau ji nuo miestelio centro nutolusi daugiau kaip 2 km. Pačiame miestelio centre yra nemažai vietų, kurios galėtų tapti viešosiomis erdvėmis ir taptų patrauklios ir prieinamos gyventojams ir svečiams. 2020 m. Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimu prie neprivatizuojamų žemės sklypų buvo priskirta upės pakrantė šalia pastato esančio Veisiejų g. 6, Kapčiamiestis. Šiuo projektu siekiama pagerinti gyvenamąją aplinką, gerinti viešąją infrastruktūrą. Sukūrus poilsio zoną ir įrengus viešąją erdvę, turėsime sutvarkyta dar vieną teritoriją. Į šią teritoriją tiek priėjimas, tiek privažiavimas labai geras. 0,15 ha žemės sklypas vaizdingoje vietoje ant upės kranto su medžių alėja galėtų tapti puikia poilsio zona tiek gyventojams, tiek ir svečiams. Kadangi ilgesnį laiką teritorija nebuvo prižiūrima reikalinga išpjauti krūmus, apgenėti medžius. Kai dar veikė globos namai buvo įrengtas medinis lieptelis. kuris dabar atrodo pavojingai, įrengus naują lieptą ir nusileidimui laiptus atsirastų galimybė ne tik poilsiui, bet ir patogiam maudymuisi. Reikalinga išlyginti pakrantę iš užvežti smėlio, taip atsirastų „mini paplūdimys“, kuriame poilsiauti galėtų jaunimas, šeimos su vaikais ir senjorai. Kokybiškam poilsiui užtikrinti planuojama įrengti pavėsinę, persirengimo kabiną, stalų, suoliukų bei šiukšliadėžių.

Projekto nauda

Įgyvendinus projektą ir įrengus poilsio zoną būtų sutvarkyta bendro naudojimo teritorija, sukurta viešoji erdvė, atsirastų galimybė tiek vietos gyventojams, ypatingai jaunimui, tiek svečiams joje poilsiauti.

photo 1
photo 2
Idėjų bankas