Kvepės knyga – žolelių arbata

Projekto tikslas

Projekto tikslas – įveiklinti žaliąją zoną iš vidinės Lazdijų viešosios bibliotekos pusės, sukuriant vaistažolių sodelį /kiemelį su lauko pasisėdėjimo galimybe.

Jau senokai puoselėjama mintis apie vidinio Lazdijų viešosios bibliotekos kiemo aikštelės dalies įveiklinimą, tuo pačiu ir miesto dalies žaliosios zonos sukūrimą. Planuojame sukurti vaistažolių sodelį/kiemelį su lauko pasisėdėjimo erdve. Toks projektas leistų šiltuoju metų laiku praplėsti turiningo laisvalaikio praleidimo galimybes Lazdijų krašto bendruomenei – vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Bendradarbiaujant su biblioteka šioje erdvėje vyktų :

Knygų aptarimai „Pokalbiai prie arbatos puodelio“. Ši nauja erdvė įgalintų naujai ir netradiciškai pažvelgti į knygos skaitymą susibūrus draugėn, skaitymas įgautų daug patrauklesnę formą.

Skaitymai su gyvūnais padeda vaikams pamilti knygas ir skaitymą, įgyti pasitikėjimo savimi ir kartais įveikti gyvūnų baimę.

Bendruomeniniai susitikimai su gyventojais įvairaus pobūdžio klausimais, pirmiausia, klimato kaitos, tvaraus vartojimo klausimais. Šio projekto įgyvendinimas skatintų bendruomenę betarpiškai, aktyviai, per pojūčius ir pačių įsitraukimą, siekti tvaraus gyvenimo ir išteklių taupymo.

Muzikiniai kameriniai susitikimai, literatūrinės transformacijos, muzikiniai –literatūriniai pokalbiai, diskusijos leistų bendruomenės nariams jaukiai praleisti laisvalaikį.

Gyvos įvairios edukacijos vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Biblioteka galėtų pristatyti ne tik knygose perteiktas žinias, bet ir vykdyti gyvas edukacijas, pristatant pačius augalus, jų gydomąsias savybes, tuo pačiu kalbėtis apie liaudies medicinos išmintį, apie tai, kad susibūrę draugėn, galime dalintis ir pan. Taip pat atsirastų galimybė vykdyti papildomas veiklas ir edukacijas tiek suaugusiems, tiek jaunimui ir mažiesiems miesto gyventojams, supažindinant su vaistinių augalų sodinimu, priežiūra. Visus bibliotekos bendruomenės bičiulius galėtumėme vaišinti iš savo užaugintų vaistažolių pagamintomis arbatomis ir skleisti gerąją žinią mieste, kad tvarus gyvenimo būdas, pradžioje reikalauja tam tikrų investicijų, tačiau labai norint, turint tikslą, yra įmanomas ir skatina bendrumo jausmą, fizinę, emocinę ir kultūrinę bendruomenės gerovę.

Taip pat bus galima vykdyti ir kitas edukacijas, kurių pageidaus bendruomenė – tai ir žvakių liejimo, molio, taškavimo, knygrišystės, piešimo ant drabužių, minkštų žaislų gaminimo, origami atvirukų gaminimo ir kt.

Svajojant toliau į ateitį, kaip vieną iš edukacinių veiklų, galėtumėme savo užaugintas, paruoštas ir supakuotas arbatas, kaip priedą prie Lazdijų rajono savivaldybės ir bibliotekos suvenyrinio puodelio, teikti svečiams dovanoms.

Bibliotekos pastatas yra centrinėje miesto aikštėje, todėl saikingai apželdintas ir priderintas prie aikštės fasadas, prisidėtų prie miesto grožio ir jaukumo, o įveiklintas vidinis kiemelis užpildytų gyventojų laisvalaikį prasmingomis veiklomis ir suteiktų didesnes galimybes tolimesniems Lazdijų viešosios bibliotekos projektams įgyvendinti.

Projekto nauda

Pastatyti modernią 3x6m pergolą-pavėsinę, su lameline sienele ir roletų sienele;

Sumontuoti 32 betonines pakeltas lysves, įsigyti 14 įvairaus dydžio šlifuotų lauko vazonų, pasodinti įvairių visžalių augalų, levandų, vaistožalinių sėklų;

Įsigyti minkštus lauko baldus;

Sumontuoti vaizdo stebėjimo kamerą.

photo 1
photo 2
photo 3
Idėjų bankas