Kurkime jaukesnę aplinką

Projekto tikslas

Projekto tikslas: sukurti jaukesnę ir patrauklesnę Metelių kaimo aplinką.

Tikslinė grupė yra Metelių kaimo gyventojai ir visi atvykstantys svečiai. Metelių miestelis yra labai gražioje vietoje, tarp ežerų todėl aplanko daug svečių iš kitų Lietuvos miestelių ir miestų. Mums labai malonu išgirsti gražių atsiliepimų apie gyvenvietę, tačiau norime dar

labiau pagražinti ir sukurti jaukesnę ir patrauklesnę aplinką pačiame Metelių centre šalia pagrindinio Seirijai — Simnas kelio. Turime pievą kuria norime naudotis, o ne tik pjauti žolę tuo labiau kaip pieva yra kaimo centre, ją būtina atnaujinti, išnaudoti esamą tuščią erdvę ir padaryti patrauklesnę.

Projekto nauda

Projektui įgyvendinus siekiame puikių rezultatų, pieva taptų jaukesnė ir pritrauktų žmones esanti ne pieva, o parkas kuriame galėtų lankytis gyventojai bei atvykę svečiai su šeimomis. Parką būtų galima pereiti, nes būtų ištiestas pėsčiųjų takas, šalia stovėtų 6 suoliukai su šiukšliadėžėmis pailsėjimui ar pabendravimui, o gal tiesiog pasigrožėjimui ir apmąstymams. Nepriklausomai nuo amžiaus muzikinė veikla lauke praturtina laisvalaikio laiką, skatina judrumą ir fizinį aktyvumą, suartina ir skatina bendruomeniškumą. Senjorai, kurie kadaise su bendraminčiais dainavo ir smagiai leido laiką, tapo uždari, dažnai jaučiasi vieniši ir liūdni. Ir štai, jiems visiems puikus problemos sprendimo būdas – lauko muzikos instrumentas atviroje, visiems pasiekiamoje vietoje, po atviru dangumi, kur muzikuoti galima, bet kuriuo metų laiku.

Taigi, be galo smagi veikla ištisus metus gryname ore yra garantuota! Muzikinė erdvė po atviru dangumi.

Parke būtų lauko žibintų kurie apšviestų taką, kad būtų galima eiti saugiai tamsiu paros metų. Siekiant pritraukti daugiau žmonių parke reikalinga stacionari scena kur būtų rengiamos tradicinės, bei tarptautinės šventės, taip pat pastatyta pavėsinė, kuria galėtų naudotis pardavėjai švenčių bei kasdieninės veiklos metu. Nauda būtų visapusiška, pagražėtų kaimo aplinka, pritrauktume daugiau svečių, gyventojai taptų fiziškai aktyvesni išėję pasivaikščioti, saugi aplinka esant su vaikais. Tai nuostabi taptų vieta bendruomeniškoms veikloms.

Idėjų bankas