Edukacinių lauko erdvių kūrimas darželyje

Projekto tikslas

Krosnos mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrių lanko vaikai nuo 2 metų. Jis yra paklausus gyvenantiems ne tik Krosnos seniūnijoje, bet ir Šeštokų, nes čia priimami ankstyvo amžiaus vaikai. Tikslinė grupė: vaikai nuo 2 iki 6 metų.

Projekto tikslas – sukurti lauko erdves taip, kad jos tarnautų ugdymo procesui, kurtų darnią, draugišką ir saugią aplinką, kurioje vaikai augtų emociškai bei fiziškai sveikesni.

Sprendžiama problema. Kelios darželio lauko priemonės; balansinės – sūpynės ir spyruokliukas — yra įsigytos neseniai, bet didesnė jų dalis buvo pasenusios, nusidėvėjusios, neatitiko higienos reikalavimų ir todėl buvo išmontuotos. Žinant, kad šiuolaikiniai vaikai dažniausiai per mažai žaidžia arba nemoka žaisti, mažai laiko

praleidžia lauke, buvo nuspręsta sukurti naujas edukacines lauko erdves, skatinančias | įvairų vaikų užimtumą lauke.

Projekto nauda

Nauda akivaizdi — sveiki ir besišypsantys vaikai. Lauke mažieji pajus laisvės, nuotykių, rizikos, ir tiesiog vaikystės skonį. Veikla taps įdomesnė, sukurtos erdvės paįvairins ugdymosi procesą lauke, vaikai džiaugsis, galėdami būti tokioje aplinkoje. Lauko erdvė bus ne tik estetiškai patraukli, bet ir siūlys aktyvią veiklą. Čia jie patenkins labia svarbius poreikius: lipti, šokti, bėgti, suptis ir daug kitų. Vaikai šioje aplinkoje praleis gana daug laiko, todėl jų sukauptos žinios, emocijos, pojūčiai bus naudojami ir visur kitur. Ugdymosi erdvėje vaikas ras, ko reikia žaidimams, aktyviai veiklai ir poilsiui.

Idėjų bankas