Čia – mano namai
Projekto tikslas – prie Barčių laisvalaikio salės sukurti patrauklias bendruomenei laiko praleidimui bei poilsiui erdves: vaikams ir jaunimui (krepšinio lenta, kopetėlės, skersiniai, buomai, sūpynės) suaugusiems (lauko suoliukai, augalai vazonuose) bei atnaujinti esamas erdves. Taip pat atnauhinti Barčių kaime stovinčius sakralinius paminklus – kryžių bei koplytstulpį, sutvarkyti jų aplinką.
Mus supanti aplinka traukia arba atstume. Patrauklioje aplinkoje norisi leisti laiką, gyventi. Aplinka, kurioje žmogus gyvena bei leidžia didelę dalį savo laiko, tiesiogiai veikia ir sveikatą. Todėl labai svarbu sukurti gražią, patrauklią aplinką laiko praleidimui lauke visus metus, kurioje būtų malonu, naudinga bei smagu leisti laiką su draugais, sportuoti, žaisti ar pasiklausyti paukščio čiulbėjimo, o gal prisėdus pasikalbėti su kaimynu, jaustis tiesiog gerai.
Lietuva pilna kryžių: sodybose, laukuose, pakelėse, miškuose, kapinėse. Kiekvienoje apskrityje, parapijoje, kaime matomas skirtingas didumas, forma, ornamentai. Kryžiai yra vienas iš mūsų tautos išskirtinumų, svarbus krikščionybės simbolis ir atspindys. Kryžiai simbolizuoja prašymo, padėkos ir pagarbos išraišką, tai svarbus kaimo, sodybos atributas, dvasinis centras, sakralinis paminklas. Barčių kaime būtini atnaujinimo Jaunimo kryžius datuotas 1933-1934 m., ir koplytstulpis taip pat jau siekiantis beveik amžių.
Mus supanti aplinka – svarbi visoms socialinėms, lyčių bei amžiaus grupėms.
Atnaujinant, kuriant erdves ir sutvarkant kryžius bei jų aplinką, Barčių kaimas taptų gražesnis, patrauklesnis, net tik atvykstantiems rajono svečiams, poilsiautojams bet ir čia gyvenantiems žmonėms. Būtų skatinamas žmonių bendruomeniškumas, tarpusavio bendradarbiavimas, sąmoningumas, tautiškumas, pagarba senoliams už tokius tvirtus tikėjimo pamatus, tikras tradicijas, geras, tinkamas pavyzdys jaunimui bei vaikams. Juk tikėjimas – viso ko pradžia, didžiausias pamatas kiekvieno žmogaus gyvenime.
Išlaikydami tikrąsias vertybes, savo kultūros bei tradicijų šaknis, būsime dvasiškai stiprūs ir vieningi. Gyvensime ir laiką leisime patrauklesnėje, gražesnėje aplinkoje. Sutvarkyta, atnaujinta kaimo aplinka (erdvės bei kryžiai), pats darbų procesas ir pasekmė rodys tinkamą pavyzdį, formuos ir paskatins šeimas, jaunimą, vaikus kurti ateitį kaime, savo rajone. Juk čia – mūsų namai.