Dalyvaujamojo biudžeto lėšos – po 20 tūkst.  eurų – šiemet  skirtos ne tik Veisiejų seniūnijos bendruomenės projektui, balsavimo internete metu surinkęs daugiausiai rajono gyventojų balsų, bet ir  Metelių kaimo bei Žagarių kaimo bendruomenių projektai, užėmę atitinkamai antrą ir trečią vietas.

Šią džiugią žinią bendruomenių pirmininkams – Zenonui Sabaliauskui, Ramunei Botvičienei ir Lijanai Kubilienei vakar priėmimo savivaldybėje  metu pranešė rajono savivaldybės merė  Ausma Miškinienė, informavusi, jog peržiūrėję biudžetą su savivaldybės administracijos vadovais surado papildomų lėšų dar dviem, daugiausiai rajono gyventojų palaikymo sulaukusiems, projektams finansuoti.

„Rajono savivaldybės taryba šį pasiūlymą parėmė vienbalsiai. Džiaugiuosi galėdama jums ir jūsų bendruomenių žmonėms pranešti šią žinią. Smagu, kad rajone atsiranda dalyvaujamojo biudžeto tradicijos, įpročiai. Žinau, kaip nelengva rengti projektą bendruomenei, kuri nėra labai skaitlinga, žinau, kiek pastangų vėliau užima viešinimas, kvietimas balsuoti. Nelengva konkuruoti su didesnėmis bendruomenėmis, net ir pateikus tokias puikias, visam rajonui svarbias idėjas, kurios yra surašytos jūsų projektuose. Todėl negaila nei lėšų, nei laiko veiklių ir atkaklių žmonių, kokius matau Veisiejuose, Meteliuose ir Žagariuose, idėjoms įgyvendinti. Ne tik šioms, bet ir kitoms bendruomenėms, esant galimybėms, suteiksime šansą puoštis“ – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Susitikimo, kuriame dalyvavo ir rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė bei Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyriaus vedėja Andrė Zenevičienė metu aptarti projektų įgyvendinimo terminai, papildomo finansavimo galimybės. Taip pat diskutuota apie bendruomenių perspektyvas, ugdymo įstaigų veiklą rajone, artimiausius darbus ir būsimas šventes. Merė Ausma Miškinienė kvietė bendruomenių pirmininkus, įgyvendinant dalyvaujamojo biudžeto lėšomis finansuojamus projektus, konsultuotis su savivaldybės administracijos specialistais. „Patarsime ir padėsime kuo galėdami. Svarbu ne tik atlikti darbą, bet padaryti jį ne bet kaip – apgalvotai, kokybiškai, numačius visas detales, kad patiems būtų malonu matyti rezultatą, o bendruomenių žmonės neturėtų priekaištų“ – kalbėjo administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

„Gyvenime būna stebuklų“,– žinią apie gautą finansavimą Metelių ir Žagarių kaimų projektams komentavo bendruomenių pirmininkai.

Priminsime, jog už gautas lėšas – po 20 tūkst. eurų kiekvienam projektui – Veisiejų bendruomenė planuoja įrengti apžvalgos bokšto prie Snaigyno ežero apšvietimą, Metelių bendruomenė – sutvarkyti bendruomenės renginiams skirtą infrastuktūrą Metelių miestelio centre su takų apšvietimu, lauko estrada, suoliukais ir kitais įrenginiais. Žagarių gyvenvietėje už projektines lėšas  bus pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai, lauko estrada, lauko kepsninė. Teritoriją papuoš nauji želdiniai.