Rajono gyventojų ir savivaldybės tarybos sprendimu „Dalyvaujamojo biudžeto“ lėšos – 20 tūkstančių eurų – skirta kapčiamiestietės Ramintos Karauskienės idėjai  „Kapčiamiesčio miestelio centrinės aikštės infrastruktūros gerinimas“. Nauji medžiai, gėlynai, modernus aikštės apšvietimas, atnaujinti suolai bei šiukšliadėžes – įgyvendinus projektą Kapčiamiesčio aikštė visiškai pakeis savo rūbą.

„Mane, kaip rajono vadovą, labai džiugina gyventojų aktyvumas. Kaskart priimant naujus sprendimus ir darant tai, ko iki šiol nėra buvę Lazdijų krašte, kyla diskusijos: ar reikia, ar pasiteisins. 19 idėjų skirtingoms mūsų rajono erdvėms tik parodė, kad „Dalyvaujamasis biudžetas“ buvo labai reikalingas ir svarbus. Esu dėkinga visiems „Dalyvaujamojo biudžeto“ idėjų autoriams ir visiems už jas balsavusiems. Tai parodo, kad žmonės nori kurti mūsų kraštą kartu. Tai džiugina ir įkvepia. Šiais metais lėšos keliauja į turistų vis dažniau lankomą Kapčiamiestį, o kitąmet ir vėl kviesime dalintis idėjomis ir balsuoti už jas“, – teigė savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Balsuoti už kiekvieną projektą buvo galima tik vieną kartą, tad pasak laimėjusios idėjos autorės pergalę lėmė komunikacija. Bendruomenės pirmininkė ne tik socialiniame tinkle „Facebook“ nuolat ragino balsuoti už projektą, bet asmeniškai prašė balsuoti savo draugų, pažįstamų ir nepažįstamų, buvusių ir esamų Kapčiamiesčio karšto gyventojų. Laimėjusią idėją su jos autore netrukus susitiks aptarti savivaldybės sudaryta komisija.

Konkurse „Dalyvaujamojo biudžeto“ lėšoms laimėti dalyvavo 19 rajono bendruomenių projektų, kurie sulaukė 1484  gyventojų balsų. Daugiausia – 350 balsų sulaukė Kapčiamiesčio projektas „Kapčiamiesčio miestelio centrinės aikštės infrastruktūros gerinimas“, antroje vietoje liko projektas „Šventežerio miestelio viešosios erdvės tvarkymas“ , surinkęs 161 balsą, trečias – Seirijų seniūnijos Žagarių kaimo projektas „Bendruomenės parkas“, sulaukęs 152 balsų.

Verstaminų kaimo projektas „Sportas visiems“ surinko 101 balsą, Metelių kaimo projektas „Kurkime jaukesnę aplinką“ – 93 balsus; Dzūkų kaimo projektas „Aštriosios Kirsnos jaunųjų bendruomenės narių laisvalaikio užimtumo erdvių kūrimas“ – 84 balsus; Lazdijų miesto projektas „Lazdijų parkas – draugiškas šeimai ir aplinkai“– 68 balsus; Gegutės kaimo projektas „Lauko pavėsinės įrengimas Gegutės kaime“ – 62 balsus; Birutos kaimo projektas „Padėkime Lankučiui“ – 61 balsą; Seirijų miestelio projektas „Senjorų parko atnaujinimas“ – 57 balsus; Barčių kaimo projektas „Čia – mano namai“ – 52 balsus; Veisiejų miesto projektas „Lauko tualeto Veisiejų miesto parke remontas“ – 48 balsus. Lazdijų miesto projektas „Upė“ surinko 41 balsą; Verstaminų kaimo projektas „Buvusios Verstaminų mokyklos lauko klasės erdvės įveiklinimas bendruomenės poreikiams“ – 37 balsus; Krosnos miestelio projektas „Edukacinių lauko erdvių kūrimas darželyje“ – 30 balsų; Veisiejų miesto projektas „Paminklas Lazdijų rajono garbės piliečiui, poetui, vertėjui Sigitui Gedai Veisiejuose“ – 30 balsų. Lazdijų miesto projektai „Bronzinė žirgo skulptūrėlė“ ir „Jotvingių gojakalnis“ surinko atitinkamai 27 ir 23 balus. Mažiausiai gyventojų balsų – 17 – surinko Galinių kaimo projektas „Galadusio ežero pakrantės sutvarkymas“